Yra racijos Data 2017 06 05

Naujoji Twin Peakso karta: kaip kultinį serialą žiūrime mes?

  Po 27-erių metų grįžęs ir trečiąjį sezoną pristantis „Twin Peakso miestelis“ pasauliui vėl priminė savo egzistavimą. Twin Peaksas laikytas vienu didingiausių kino kūrinių per visą istoriją, o jo režisierius Davidas Lynchas – vienu geriausiu kino kūrėju. Tačiau per 27 metus, kol „Twin Peakso“ nerodė televizijos, jį atrado naujoji karta, pirmąją seriją pamatę tik 2014...

Yra Racijos

Processed with VSCO with a6 preset

  Po 27-erių metų grįžęs ir trečiąjį sezoną pristantis „Twin Peakso miestelis“ pasauliui vėl priminė savo egzistavimą. Twin Peaksas laikytas vienu didingiausių kino kūrinių per visą istoriją, o jo režisierius Davidas Lynchas – vienu geriausiu kino kūrėju. Tačiau per 27 metus, kol „Twin Peakso“ nerodė televizijos, jį atrado naujoji karta, pirmąją seriją pamatę tik 2014 ar net 2017 metais. Kaip šį turbūt labiausiai ’90-ųjų kultūrą formavusį ir atspindintį serialą mato jaunoji karta? Ką jame atranda? Ar galima jį žiūrėti telefono ar kompiuterio ekrane? Laidoje - aktorė Kristina Švenčionytė ir Paulius Pocius.


PODKASTAI

REKOMENDUOJAME

Skirtis tarp meno ir kalbėjimo apie meną siaurėja, palaipsniui išnyksta. Šios dvi nemaišios struktūros tampa viena. Visa tai virsta garsu, aido pavidalu atsimušančiu į kambario sienas, kuris fragmentiškai atsikartodamas sukuria ritualinės giesmės įspūdį.
Ko labiausiai bijau sergant šizofrenija? Tai Gerdos blankaus veido efekto. Dažnai pagaunu save žiūrinčią į veidrodį ligoninės koridoriuje ir tyrinėjančią savo mimiką. Nenoriu atrodyti bejausmė.
Žmogus būtų tobulas, jei turėtų bendrąją pasąmoninę atmintį. Pagrindinė žmogaus silpnybė ir yra tos atminties neturėjimas.